استاندار: دستگاه‌های اجرایی فارس، بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت کنند  

[ad_1]

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: در شهرستان‌های این استان، فرمانداری‌ها نیز باید در این زمینه مدیریت لازم را اعمال کنند و از سوی دیگر با توجه به اینکه تیم‌های بازرسی از اصناف در فارس تشکیل شده‌اند، متولیان هر صنف باید بر موضوع اجرای پروتکل‌های بهداشتی با جدیت کنترل و نظارت داشته باشد.

وی، همکاری مردم با مسوولان را در زمینه مبارزه با کرونا خوب توصیف کرد و اظهار داشت: وقوع سیل و کرونا ۲ تجربه تلخ اما گران قیمت برای کشور بود و نشان داد که بسیاری از کارهای اساسی را با اعتماد، همدلی و کاهش کاغذبازی‌های اداری (بروکراسی) می‌توان به سرعت سامان داد.

رحیمی با بیان این که در زمینه مقابله با سیل و کرونا “من ها” کنار رفتند و  «ما» به عرصه آمد، گفت: این تجربیات می‌تواند برای خدمت به مردم و جلب رضایت آنان بسیار ارزشمند باشد.
استاندار فارس ادامه داد: فرهنگ غنی مردم که سلامتی را بر مسائل دیگر ترجیح دادند و علما که به تعطیلی مراکز زیارتی و مذهبی کمک کردند، از جمله عوامل موفقیت نسبی در این زمینه بودند.
وی، افزود: همچنین باید به وضعیت افرادی که به دلیل ابتلای به بیماری کرونا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند، توجه ویژه شود و رفتار این افراد و نحوه ارتباط آنها با سایرین باید با دقت کنترل شود و در این زمینه از نیروهای سایر دستگاه‌های اجرایی برای کمک به دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توان استفاده کرد.
استاندار فارس با بیان این که بر اساس پیش‌بینی‌ها احتمال وقوع موج دوم کرونا در پاییز ۹۹ وجود دارد، گفت: غافلگیری در موج دوم کرونا قابل قبول نیست و باید از فرصت موجود برای برنامه‌ریزی و رفع کمبود ملزومات و تجهیزات مورد نیاز بهره گرفت.
رحیمی اضافه کرد: خرید چندین دستگاه سی تی اسکن برای این استان مصوب شده است که روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی فارس و فرمانداران باید برای دریافت این تجهیزات پیگیری‌های لازم با به عمل آورند.

به گفته وی، هممچنین با هدف حمایت از از کادر درمانی و بهداشتی استان فارس، وام‌هایی با سود مناسب پیش‌بینی شده است که در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این که مجموعه مدیریتی این استان علاوه بر شیوع ویروس کرونا با مسائل حاشیه‌ای و موضوع پساکرونا نیز به شدت درگیر هستند، بوده است، گفت معیشت مردم از جمله مهم‌ترین مسائل فرا روی مدیریت استان است و با وجود این که فارس دارای کمترین میزان تورم در کشور است و به لحاظ کاهش میزان بیکاری در رتبه دوم قرار دارد اما همچنان مردم در مضیقه هستند.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در ارتباط با اجرای برنامه مواسات و همدلی، با وجود اینکه سهمیه برنج استان فارس، ۲ هزار و ۴۰۰ تن بوده اما تا کنون این استان بیش از پنج هزار تن برنج دریافت و توزیع کرده است.

[ad_2]

Source link