استاندار البرز: برای ترویج فرهنگ ایثار تلاش می‌کنیم

[ad_1]

عزیزاله شهبازی در آیین بهره برداری از فاز اول باغ موزه دفاع مقدس البرز که همزمان با ۷ استان کشور با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران  ماندگار شد.

وی اظهار داشت: دوران دفاع مقدس یادآور و احیا کننده واژه های ناب شهادت، شهامت، شجاعت، ایثارگری، مردانگی و سلسله مراتب فرماندهی و ولایت پذیری است.

وی ادامه داد: در چهل سالگی دوران مقاومت ملت ایران هستیم و خرسندیم که در استان به خواست مردم البرز باغ موزه دفاع مقدس جهت تداعی فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده راه اندازی شد.

شهبازی گفت: البرز در مسیر ارتباطی ۱۴ استان کشور است و این باغ موزه جانمایی بسیار خوبی دارد و مردم ایران اسلامی می توانند از آن بهره مند شوند.

وی افزود: فاز اول این پروژه مورد بهره برداری قرار گرفت و در این فاز ۱۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده و مرکز اسناد و داده های دوران دفاع مقدس است.

استاندار البرز اضافه کرد: در دانشگاه های مهم جهان برای انعکاس و اطلاع رسانی از اهداف و دستاوردهای  وقایع مهم، هزینه های بزرگی صرف می کنند و در ایران اسلامی مهمترین رویداد اخیر، جنگ تحمیلی بود.

شهبازی اظهار امیدواری کرد که با اتحاد و انسجام مجموعه البرز بتوانیم اسباب گره زدن فرهنگ آن دوران با نسل جدید باشیم.

وی گفت: دوران دفاه مقدس، مهمترین حادثه قرن در ایران اسلامی بود و بر این باور هستیم با بسیج امکانات نسبت به بهره برداری از فازهای ۲ و ۳ و ۴ اقدام کنیم.

در این مراسم آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان، سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع)، سردار اسلامی رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس البرز و جمعی از مسئولان و فرماندهان استان حضور داشتند.

[ad_2]

Source link