استاندار اصفهان: بازرسی‌های پیشگیری از کرونا باید در تعطیلات پیش‌رو نیز استمرار یابد

[ad_1]

عباس رضایی روز پنجشنبه در چهل و پنجمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به زحمات کادر درمان افزود: بطور قطع اجر اخروی سنگرداران خط مقدم جبهه سلامت بسیار بالاست اما لازم است مسوولان نیز اقدامات لازم را برای رفع مشکلات اقتصادی و رفاهی این قشر انجام دهند.
وی تصریح کرد: همچنین بجاست که نمایندگان مجلس بویژه نمایندگان استان نیز در باره ضرورت افزایش پرداختی‌ها به کادر بهداشت و درمان پیگیری لازم را داشته باشند.
رضایی همچنین با اشاره به ضرورت تامین پلاسمای مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یادآور شد: در تعطیلات عاشورا و تاسوعا اگر به جای اهدای خون، اهدای پلاسمای افراد واجد شرایط در دستور کار قرار گیرد، اقدام شایسته‌ای است.
وی برای کاهش تجمع و احتمال ابتلای مردم به کرونا توصیه کرد که اهدای خون به روزهای بعد از تاسوعا و عاشورا موکول شود.
رییس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در عین حال تصریح کرد: البته در این اثنا لازم است که نیازهای خونی دانشگاه علوم پزشکی نیز مطمح نظز قرار بگیرد.
استاندار اصفهان همچنین ایجاد محدودیت‌ در برخی شهرستان‌های استان بر حسب صلاحدید فرمانداران برای جلوگیری از ورود افراد غیربومی به منطقه را خواستار شد.
رضایی همچنین با  تشکر از اظهارات اخیر نماینده ولی فقیه  و امام جمعه اصفهان و پاسخ مستدل وی به برخی شُبهات تاکید کرد: صدا و سیما و فضای مجازی کلیپ این سخنان را بطور مکرر منتشر کنند.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد، چندی پیش در قالب انتشار یک کلیپ در پاسخ به شُبهات برخی افراد مبنی بر ضرورت تکوین اجتماعات و  رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در مجالس عزاداری اعلام کرد: عزاداری بر امام حسین(ع) از شعایر بزرگ دینی است، البته اگر جان یک انسان در خطر باشد و ما عامل به خطر افتادن جان شخص باشیم، چنین عزاداری جایز نیست.

استاندار اصفهان در عین حال تاکید کرد: آمار افراد بستری و فوتی‌ باید فقط توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان اعلام شود و هیچ مرجعی حق ندارد آماری در این زمینه ارائه کند.
وی ادامه داد: هیچ مقام و فردی حق ندارد خود را بالاتر از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بداند و با تاسی به رهبر معظم انقلاب که با بزرگواری فرمودند “من مصوبات ستاد را عمل می‌کنم”، ما نیز بعنوان پیرو ایشان باید خود را تابع مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بدانیم.
رضایی همچنین هشدار داد: اگر برغم همه تذکرها، بازهم برخی افراد مصوبات و دستورالعمل‌های بهداشتی را اجرا نکردند باید به دستگاه قضایی معرفی شوند که البته دادگستری استان نیز برای برخورد با اینگونه خاطیان اعلام آمادگی کرده است.
وی در پایان اعلام کرد: مقرر شده است تا با همکاری فرماندهی انتظامی و شهرداری، چراغ‌های پارک کوهستانی صُفه، پارک ناژوان و اطراف پل غدیر بصورت کامل و اطراف پل خواجو  به میزان ۶۰ درصد خاموش و  مسیر ورود به پارک‌ها نیز از ۶ تا ۱۰ شهریور مسدود شود.

[ad_2]

Source link