ادامه تلاش های ضدایرانی رژیم صهیونیستی این بار در دیدار با لاوروف

[ad_1]

به گزارش ایرنا، گابی اشکنازی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در توییتی که در برخی رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری تاس و تارنمای نیوز رو منتشر شد به دیدار خود با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در آتن پایتخت یونان اشاره کرد که در آن درباره مسائل سوریه، ایران و فعالیت جنبش حزب الله لبنان و نیز مبارزه با ویروس کرونا گفت و گو کردند.

 اشکنازی در این دیدار که نخستین دیدار وی با وزیر خارجه روسیه پس از انتصاب به مقام وزیر خارجه اسراییل بود، بر ضرورت ممانعت از تقویت حضور ایران در سوریه و حمایت  از جنبش حزب الله لبنان تاکید کرد.

وی افزود: ما در دیدار با لاوروف توافق کردیم تا موافقت نامه فرزندخواندگی که روز 22 ژانویه سال جاری بین روسیه و اسراییل به امضا رسیده است را به اجرا در آوریم و درخصوص امکان همکاری در مبارزه با ویروس کرونا هم گفت وگو و تبادل نظر کردیم.

خبرگزاری تاس در ادامه گزارش خود به نقل از دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه اسراییل نوشت: گابی اشکنازی در دیدار با لاوروف، وی را از روند اجرای توافقنامه عادی سازی روابط بین اسراییل و امارات، بحرین و سودان مطلع کرد.

به گزارش تارنمای روسی نیوز رو، در دیدار لاوروف و اشکنازی، موضوع برگزاری نشست کمیسیون همکاریهای اقتصادی روسیه و اسراییل در فرمت وبیناری بررسی شد و دو طرف در مورد کمک به تایید توافقنامه دوجانبه فرزندخواندگی و امکان همکاری در عرصه مبارزه با کرونا گفت و گو کردند.

[ad_2]

Source link