اجرای ۳۴۷ طرح اشتغالزایی برای مددجویان روستاهای خراسان شمالی

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی این نهاد، مجید الهی راد در نشست نحوه برگزاری رویداد ملی «صنایع روستا دوست» که قرار است پاییز امسال برگزار شود، اظهار داشت: اجرای این میزان اشتغال از ابتدای امسال تاکنون بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: پارسال نیز سه هزار و ۷۶ طرح اشتغال برای مددجویان این نهاد به مرحله اجرا رسید که ۲ هزار و ۳۸۱ طرح در روستاها و ۶۹۵ طرح نیز در شهرهای استان بود.

وی افزود: همچنین ۷۷ درصد از طرح‌های اشتغال سال ۱۳۹۸ کمیته امداد خراسان شمالی در مناطق روستایی اجرا شده است.

وی در ادامه هدف از برگزاری رویداد ملی صنایع روستا دوست را ورود فناوری‌های نوآورانه و دانش‌بنیان به کسب‌وکارهای روستایی و افزایش درآمد این مشاغل دانست.

 الهی راد بابیان اینکه این جشنواره با رویکرد تقویت اشتغال مددجویان روستایی، افزایش بهره‌وری به عرصه اشتغال روستایی اجرا می‌شود افزود: ثبت‌نام در این جشنواره از تاریخ ۲۵/۰۵/۹۹ لغایت ۲۵/۰۷/۹۹ است و مخترعان، مبتکران، شرکت‌های دانش‌بنیان و افرادی که دارای ایده و خلاقیتی جدید برای کسب‌وکارهای روستایی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت emdad.ir در این جشنواره ثبت‌نام کنند.

وی بابیان اینکه درآمد پایین از عوامل بی‌انگیزگی روستائیان برای تداوم کسب‌وکارهای روستایی و مهاجرت آنان به شهرها است، ادامه داد: بر این اساس کمیته امداد در تلاش است با ورود دانش و فناوری‌های نوین به کسب‌وکارهای روستایی میران بهره‌وری مشاغل روستایی و سطح درآمد روستاییان را بالابرده و علاوه بر آن انگیزه‌ای برای ایجاد کسب‌وکارهای جدید و تداوم فعالیت در مشاغل فعلی را افزایش دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان در تعریف صنایع روستا دوست نیز گفت: صنایعی با سه ویژگی به‌صرفه بودن در مقیاس کوچک و روستایی، نوآورانه بودن و حضور عنصر خلاقیت در آن‌ها و دارا بودن تکنولوژی و فناوری ساده به‌نحوی‌که سرویس و خدمات موردنیاز آن‌ها در روستا قابل‌دسترس بوده و نیازی به مراجعه به شهرهای بزرگ نباشد را شامل می‌شود.
الهی راد تصریح کرد: نفرات برتر این جشنواره علاوه بر دریافت جایزه نقدی، در نمایشگاهی که بدین منظور برگزار می‌شود حضور یافته و به معرفی تجهیزات، بازاریابی و فروش محصولات خود خواهند پرداخت.
 

[ad_2]

Source link