آیین‌نامه دریافت عوارض از مشترکان گاز مصرفی برای گرمایش مدارس ابلاغ شد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، «اسحاق جهانگیری» روز سه‌شنبه آیین‌نامه اجرایی بند (هـ) تبصره (۱) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور مبنی بر اختصاص عوارض دریافتی از مشترکان گاز مصرفی برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس را ابلاغ کرد.

در جلسه مورخ چهارم خرداد ۱۳۹۹، پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های نفت و آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر آیین‌نامه اجرایی مربوط به اختصاص عوارض دریافتی از مشترکان گاز مصرفی برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس، به تصویب هیات وزیران رسید.

به موجب آیین‌نامه فوق، شرکت گاز مکلف است در سال ۱۳۹۹ معادل ۳۰ واحد درصد از ۸۰ درصد منابع حاصله از محل بند (الف) ماده (۶۵) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲- مصوب ۱۳۹۳- را با برآورد مبلغ (۳۰۰ر۶) میلیارد ریال به تأمین و استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی کلاس درس مدارس اختصاص و به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز کند.

سازمان نوسازی نیز مکلف است حداکثر ظرف یک هفته پس از ابلاغ این آیین‌نامه، نسبت به اعلام فهرست یکصد هزار کلاس درس مشمول این آیین‌نامه به تفکیک سامانه گرمایشی مورد نیاز پس از تأیید امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه کشور به شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت اقدام کند.

دولت همچنین سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها را مکلف کرد یک دوازدهم منابع تعیین‌شده در آیین‌نامه «معادل (۳۰۰ر۶) میلیارد ریال برای کل سال» را به صورت ماهانه به حساب معرفی شده شرکت گاز نزد خزانه­ داری کل کشور واریز و شرکت گاز هم نسبت به عقد موافقتنامه با شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای اجرای طرح اقدام و مبلغ مندرج در ماده (۵) این آیین‌­نامه را در طول سال ۱۳۹۹، متناسب با پیشرفت کار و درخواست شرکت، به حساب آن شرکت واریز کند.

[ad_2]

Source link