آگاهی از نزدیک‌ترین مرکز ۱۶ ساعته کرونا از طریق سامانه ۴۰۳۰

[ad_1]

علی رضا رییسی روز یکشنبه در یک گفت‌ وگوی تلویزیونی از مرکز مشاوره ۴۰۳۰ افزود: این مرکز از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون بیش از ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تماس را پاسخ داده و یکی از بازوهای اصلی در غربالگری مرحله اول و دوم کرونا محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: مردم همچنین می‌توانند سوالات خود در زمینه کرونا، تغذیه، سلامت روان، سالمندی و مادران باردار را از سامانه ۴۰۳۰ بپرسند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت اظهار کرد: در مراکز ۱۶ ساعته، خدمات معاینه توسط پزشک انجام و مراقبت‌ها نیز آموزش داده می‌شود. همچنین در صورت نیاز، آزمایش کرونا به صورت اختصاصی هم در این مراکز انجام می‌شود. در صورت نیاز، بیماران به مراکز مربوطه ارجاع داده می‌شوند.

رییسی گفت: بنابراین مردم به جای مراجعه مستقیم، می‌توانند با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند. به هر حال بیمارستان‌ها ممکن است آلودگی‌هایی داشته باشند.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این مدت در تولید کیت، تولید ماسک و سامانه ۴۰۳۰ به وزارت بهداشت کمک کرده و تماس گرفتن با این سامانه نیز رایگان است. قول می‌دهیم که این خدمت را در سایر استان‌ها نیز راه اندازی کنیم تا مردم در همه شهرستان‌ها بتوانند نشانی نزدیک‌ترین مرکز ۱۶ ساعته را از این سامانه دریافت کنند.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: این سامانه به سیستم شبکه بهداشت نیز متصل است و اگر فردی علائم کرونا را داشته باشد، راهنمایی می‌شود که به کدام مرکز مراجعه کرده و اگر نیازمند مراقبت در منزل باشد هم بر اساس دستورالعمل‌ها، راهنمایی خواهد شد.

[ad_2]

Source link