آنچه که در مدیریت نیروی کار?

[ad_1]

معنی پشت و مدیریت نیروی کار

مدیریت نیروی کار (و یا WFM) راه حل اذعان به این واقعیت که کسب و کار پیچیده است و برای انجام عملیات به اجرا هموار و کارآمد مناسب WFM راه حل نیاز به در محل قرار داده برای اطمینان از تمام جنبه های کسب و کار که منجر به انجام عملیات از جمله نیروی کار و برنامه ریزی پیش بینی و برنامه ریزی و…. در حال اجرا هموار و کارآمد نیز هست.

چگونه مدیریت نیروی کار و بهره وری عملیاتی تقاطع

این بهره وری عملیاتی تعریف و توصیف “نسبت بین خروجی حاصل از کسب و کار و یک ورودی برای اجرای یک عملیات کسب و کار. هنگامی که بهبود بهره وری عملیاتی خروجی به ورودی نسبت را بهبود می بخشد.” از سوی دیگر نیروی کار مدیریت تعریف متحده که WFM است “یک مجموعه یکپارچه از فرآیندهای که یک موسسه با استفاده از بهینه سازی بهره وری از کارکنان آن در فرد دپارتمان و نهاد گسترده سطح است.” چگونه این وسط قطع کردن ؟ بهینه سازی نیروی کار و راه حل های مدیریت به معنی بهینه سازی بهره وری از نیروی کار خود را که در بهینه سازی بهره وری به طور کلی از عملیات کسب و کار با تضمین این که هیچ زمان و یا منابع (از اعضای نیروی کار شامل) هستند که به هدر رفته است و همه در حال استفاده به حداکثر پتانسیل خود را.

آنچه که در آغوش توسط مدیریت نیروی کار ،

این WFM سیستم با تمرکز بر بهینه سازی نیروی کار فعلی خود را با مدیریت خود مهارت های آموزشی و توزیع. این بدان معناست که آموزش استخدام متعادل نیروی کار است که ترکیبی از سطوح مهارت های رهبران با آموزان توازن حجم کار در سراسر تیم و سازگار به ترکیب مهارت های کارگران به عملیات منحصر به فرد ایجاد مسیر برای به حداکثر رساندن موفقیت-اما نیروی کار سیستم مدیریت نیست فقط در مورد مدیریت عملیات بهره وری برای حاضر; آن را نیز با تمرکز بر حصول اطمینان از عملکرد مطلوب به آینده است که شامل اولویت WFM, پیش بینی, بیش از حد.

چگونه است که مدیریت نیروی کار پیش بینی گنجانیده شده به نیروی کار مدیریت سیستم ؟ با تصدیق کرد که هیچ دو “فصل” در عملیات خود را به طور یکسان هستند. کسب و کار خود را می رود از طریق چرخه که در آن برخی از اعضای تیم در حال رفتن به شلوغ تر از دیگران و WFM پیش بینی تضمین های مناسب عبور-آموزش کارکنان اجازه می دهد تا حجم کار به طور متعادل در میان منابع خود را در تمام طول سال های طولانی. توسط صلیب-آموزش کارکنان, شما می توانید اطمینان حاصل شود که همیشه وجود دارد کسی که به انتخاب کنید تا شل, پوشش, تعطیلات و در کار اضافی. این تعادل را تضمین می کند برخی از کارکنان نیست overworked بودن و تبدیل شدن ناراضی در حالی که دیگران نمی مولد بودن یا موثر استفاده شده است. در حالی که این نوع از مدیریت بهینه سازی می تواند عملیات در طول سال آن را نیز می تواند کمک با برنامه ریزی های آینده تضمین وجود دارد همیشه انواع سطوح مهارت های موجود خود را به هر موقعیت ممکن است نیاز به پر شود در آینده.

چرا مدیریت نیروی کار لازم است

مدیریت نیروی کار است حیاتی برای موفقیت کسب و کار به دلیل آن کمک می کند تا به تعادل عملیات اطمینان حاصل کرد که افرادی که مدیریت هر جنبه ای از عملیات سطح مهارت لازم برای انجام وظایف خود را با خیال راحت و کارآمد به حداقل رساندن اشتباهات و بهینه سازی خروجی. آن را نیز تضمین می کند مناسب تعداد منابع و ترکیب مناسبی از مهارت های همیشه در سایت برای افزایش تولید و بهره وری; اما وقتی که می آید به WFM برای بی تجربه وجود دارد چند راهنمایی که می تواند کمک به شما برای غلبه بر چالش های مدیریت تنوع نیروی کار:

1. عبور قطار کارکنان خود را برای اطمینان از انتقال حجم کار سنگین به کلی به حداکثر رساندن بهره وری از منابع می تواند اداره می شود.

2. آموزش مربی و ایجاد یک تعادل سطح مهارت و رهبری در میان نیروی کار تیم است.

3. هوا به اطمینان حاصل شود منابع نیست overworked بودن یا تلف در طول نوسانات فصلی.

4. اطمینان انعطاف پذیر در زمان واقعی WFM به تعادل افراط در روز را به عنوان به خوبی به عنوان فصل-و امکان استفاده از کارکنان که می خواهید را به مزد ساعت خاموش (این می تواند کمک به حداقل رساندن اتلاف منابع و حفظ کارکنان اخلاقی).

5. استفاده از جلسه بار عاقلانه برای به حداکثر رساندن انگیزه و کارایی و برای کمک به جذب و اهرم کلید آموخته به آینده عملیات برنامه ریزی است.

6. صرف زمان در عملیات طبقه برای نظارت بر رهبری, بهره وری, روند, زمان, مدیریت, هزینه, و غیره. این می تواند به شما کمک کند حل و فصل مسائل, اما آن را نیز می تواند کمک به شما را به رعایت مهارت های است که ممکن است نادیده گرفته و است که می تواند کمک به افزایش بهره وری در جای دیگر.

نتيجه گيری

در کوتاه, بهترین کسب و کار تنها می تواند به عنوان به خوبی به عنوان نیروی کار خود را. اگر نیروی کار و مدیریت راه حل های در حال اعمال هموار و کارآمد بهره وری و خروجی از کل عملیات می تواند به نفع.

[ad_2]