آمریکای جنایتکار عامل تفرقه در بین کشورهای مسلمان است

[ad_1]

به گزارش ایرنا،  آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری روز جمعه در آیین عمامه گذاری تعدادی از طلاب شهرهای دزفول، اندیمشک، شوش و شوشتر گفت: ضمن تبریک میلاد پیامبر و امام جعفرصادق(ع) گفت: ما معتقد به وحدت شیعه و سنی هستیم البته اهل تسننی که معاند نبوده و محب اهل بیت هستند.
وی‌ افزود: گروهی از اهل تسنن حامی نظام جمهوری اسلامی و مطیع رهبری هستند و به اسلام و کشور خدمت می‌کنند، ما نیز پشتیبان آنها هستیم و این وحدت بسیار ارزشمند است.
زعیم حوزه‌های علمیه استان خوزستان افزود: عده‌ای چون سعودی های خبیث معاند و مغرض هستند و تحمل حرف حق را ندارند، با وجود  اینکه مشتاق ارشاد آنها هستیم قابل ارشاد نیستند زیرا آنها  با محبان اهل بیت سر جنگ دارند.
آیت الله موسوی جزایری آمریکای جنایتکار را  معلم معاندان و مغرضان دانست  که می‌خواهد در کشورهای اسلامی ایجاد اختلاف و تفرقه کند  که باید با اینگونه مسائل ریشه‌ای برخورد شود.
زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان  گفت: باید از دوران دفاع مقدس درس گرفت، در زمان جنگ آیت الله قاضی(ره) نمازجمعه  دزفول را برگزار و مردم را به مقاومت دعوت می کرد.
 حجه الاسلام عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان  و امام جمعه اهواز نیز در این آیین گفت: امام علی (ع)  هر شب سه مرتبه مردم را مخاطب قرار می‌داد و بشر را به کاروانی تشبیه می‌کرد که در خواب هستند و کارواندار آنها را بیدار می‌کند و به آنها آماده باش می‌دهد.
وی  به حالت آماده باش در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: انسان باید خود را مهیا کند چراکه هر لحظه ممکن است خداوند انسان را به پیشگاه خود قرار دهد.
حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی  امام جمعه دزفول نیز  ضمن  تبریک هفته وحدت گفت: طلاب و محصلان  علوم دینی شهرهای اندیمشک، دزفول، شوش و شوشتر در حرکتی نمادین در مکان و زمان واحد به لباس سربازی اسلام زمان مشرف می‌شوند که نشانگر وحدت، انسجام و همدلی حوزه‌های علمیه این شهرها است  و جای تقدیر دارد.
وی  افزود: این وحدت و همدلی موجب سرافرازی و سربلندی حوزه علمیه است.
امام جمعه دزفول با اشاره به سخن پیامبر گرامی اسلام تصریح کرد: توفیق تشرف به کسوت روحانیت را باید قدر دانست، باید تلاش کرد جزو   علمای عامل و از مبلغین دین و احکام الهی بود.

[ad_2]

Source link