آمادگی ۴۱ هزار و ۱۱۷ دواطلب لرستانی برای شرکت در آزمون سراسری

[ad_1]

احسان رشیدیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این داوطلبان در حوزه های آموزش و پرورش، دانشگاه لرستان، دانشکده فنی و حرفه ای و دانشکده آیت الله بروجردی حضور خواهند یافت.

وی اظهار داشت: کل داوطلبان حوزه های دانشگاه های استان ۱۴ هزار و ۲۵۱ نفر و داوطلبان حوزه های آموزش و پرورش ۲۶ هزار و ۸۶۶ نفر هستند.

وی با بیان اینکه آزمون سراسری امسال طی چهار روز از ۲۹ مرداد ماه جاری تا یکم شهریورماه برگزار خواهد شدادامه داد: مجموع شرکت کنندگان در رشته هنر یک هزار و ۹۵۱ نفر است که روز چهارشنبه ۲۹ مردادماه در آزمون سراسری شرکت خواهند کرد.

رشیدیان عنوان کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در این استان  ۲ هزار و۳۳۷ نفر و تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی ۱۱ هزار و ۳۱ نفر است.

ویبا بیان اینکه تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی در سطح استان ۲۱ هزار و۶۶۵ نفر  و تعداد داوطلبان رشته زبان های خارجی چهار هزار و ۱۵۳ نفر است گفت: از مجموع داوطلبان کنکور سراسری در استان لرستان ۵۸ درصد آقایان و ۴۲ درصد خانم ها هستند.

رشیدیان بر رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری ازمون سراسری تاکید کرد و گفت: مهمترین بحث در برگزاری آزمون سراسری امسال ایمنی آزمون و رعایت پروتکل های بهداشتی است. 

[ad_2]

Source link