آغاز فعالیت آموزشگاه‌های علمی لرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

[ad_1]

علی اشرف حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این آموزشگاه ها از امروز سه شنبه ۱۳ خردادماه مجاز به از سرگیری فعالیت هستند، بیان کرد: دستور العمل فعالیت این موسسات از طرف وزارت ابلاغ شده و پیش بینی های لازم جهت حفظ سلامت دانش آموزان و کارکنان مراکز غیردولتی علمی آزاد و زبان خارجه انجام شده است.

وی اظهار داشت:در این راستا باید مواردی از جمله ضدعفونی کردن محیط آموزشگاه ها، تامین مواد شوینده و ضدعفونی کننده به اندازه کافی، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در محل کلاس ها و یا سایر فضاهای فیزیکی، ارائه آموزش های لازم به مربیان، کارکنان و دانش آموزان جهت رعایت مسائل بهداشتی و سایر موارد مورد نیاز با تاکید بر شرایط تهویه مناسب فضای فیزیکی ، تجهیز سیستم های آبخوری، سرویس های بهداشتی به مواد شوینده مناسب و همچنین دفع بهداشتی زباله ها توسط نیروی آموزش دیده  چینش صندلی ها با رعایت فاصله ۱/۸ تا ۲ متر رعایت شود و حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت هر کلاس پذیرش خواهد شد.

حیدری ادامه داد: در هر آموزشگاه یک نفر از پرسنل یا نیروی آموزش دیده جهت نظارت و پاسخگویی در امور بهداشتی پیش بینی شده و استفاده از وسایل  بهداشت فردی مانند دستکش و ماسک برای کارکنان و مربیان الزامی است.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان نیز حتما از وسایل شخصی و ماسک استفاده کنند، افزود: توزیع هرگونه مواد غذایی و خوراکی در آموزشگاه ها ممنوع است.

رییس اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش لرستان گفت: حضور تمامی افراد دارای بیماری زمینه ای، قلبی، تنفسی، نقص سیستم ایمنی و مشکوک به بیماری کرونا بدون مجوز پزشک، در کلاس های آموزشگاه ها ممنوع می باشد.

حیدری گفت: اکنون ۶۰۹ آموزشگاه علمی و زبان در سطح استان فعال است.

[ad_2]

Source link