آغاز عملیات اجرایی یا افتتاح ۱۱ هزار واحد مسکن مهر و ملی در فارس

[ad_1]

  تحویل زمین و شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در فارس و سایر استان‌های کشور روز پنجشنبه بصورت همزمان با حضور حجت الاسلام حسن روحانی بصورت ویدیو کنفرانس آغاز شد.

رتبه نخست فارس بعد از تهران در طرح اقدام ملی مسکن

استاندار فارس در این آیین در جمع خبرنگاران گفت: این استان در تامین زمین برای طرح اقدام ملی مسکن پس از تهران رتبه نخست را کسب کرد.

عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی مسکن در استان فارس به جد در دستور کار قرار گرفته است،افزود: بیش از ۵۰ درصد واحدهای باقی مانده مسکن مهر باقی مانده در دولت تدبیر و امید تکمیل و یا مراحل ساخت آن آغاز شده است.

 وی همچنین از تکمیل  بیش از ۶۵ درصد از زیر ساخت‌ها و زیربناهای مورد نیاز مسکن مهر همچون مدرسه و راه در طول فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم در استان خبر داد.

استاندار فارس بیان کرد: تاکنون بخش زیادی از زمین های مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن در استان فارس احصا شده است و استان فارس در این زمینه پس از تهران جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

رحیمی به سایر اقدامات انجام شده در زمینه اجرای طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه‌هایی با بنیاد شهید کشور جهت تامین مسکن خانواده شهدا و ایثارگران منعقد کردیم که تعهد استانداری تامین زمین برای ۱۰ هزار واحد مسکونی است که در فاز اول تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ واحد درنظر گرفته شده و مابقی در فازهای بعدی و سال دوم در دستور کار است که تامین اعتبارات و تسهیلات از طریق دولت انجام می شود.

وی تصریح کرد: در این نشست همچنین تفاهم نامه‌هایی با نیروهای نظامی و انتظامی و سایر نهادها از جمله با سپاه پاسدران و کمیته امداد منعقد شده که در طی این تفاهم نامه سه جانبه تامین زمین، تامین تسهیلات و ساخت و واگذاری با اولویت در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: اولویت نخست واگذاری طی این تفاهم نامه با ایثارگران نیروهای نظامی و انتظامی و افرادی حائز شرایط است.

وی ادامه داد: همچنین تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش منعقد شده است که بیش از ۵۶۰ واحد در شهر شیراز و تعدادی در شهر جدید صدرا شروع به ساخت شده است که  در آینده نزدیک به عنوان مسکن ملی در اختیار فرهنگیان واجد شرایط  قرار می گیرد.

عطا الله زمانی،مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در ادامه گفت: این نهاد در سطح استان فارس در حوزه طرح اقدام ملی  مسکن کارگزار اصلی است و اراضی مورد نیاز اجرای این طرح نیز توسط ادارات کل راه و شهرسازی فارس و لارستان تحویل شده است.

در ادامه این مراسم بصورت نمادین قرارداد ۵ نفر از متقاضیان مسکن ملی که تخصیص زمین آن انجام شده توسط استاندار فارس به متقاضیان اعطا شد.

در این مراسم همچنین تفاهم نامه انعقاد ۵ هزار واحد مسکونی و تخصیص ۵ هزار واحد جهیزیه برای نیازمندان نیز بین کمیته امداد ،سپاه پاسداران و استانداری فارس منعقد شد.

[ad_2]

Source link