آشنایی با مواد غذایی تایلندی – Somtam

[ad_1]

ازدواج به یک تایلندی برای چند سال گذشته به معنای یادگیری یک مقدار عادلانه در مورد غذا تایلندی. این نیست چنین موفقیت بزرگی چون معمولا موضوع اصلی گفتگوهای ما.

همسر من یک بار به من گفت که یک تایلندی بیشتر خوشحال خواهد بود اگر او می تواند غذا خوردن هفت بار در روز و من فکر می کنم او بسیار نزدیک به آن خوانده شده را علامت. هر زمان او در واقع خوردن او محسوب می شود به فکر چه و یا که در آن به خوردن بعدی.

وجود دارد بدیهی است که نوعی از سلامت راز اینجا. اگر او را حمل دو پوند اضافی, من هیچ ایده که در آن او را به پنهان کردن آن. اگر من خوردند مانند او آن را به یک جرثقیل به من از خواب در صبح است. پاسخ باید این باشد که آنچه او را از غذا خوردن باید سالم به عنوان به خوبی به عنوان خوشمزه است. او شماره یک وعده غذایی مورد علاقه میان وعده, میان وعده غذایی, pick-me-up, راحتی, مواد غذایی و سلامت دارو یا زهر ابکی است … somtam.

من اعتراف می کنم که من تا به حال شده فکر somtam به عنوان یک طبقه پایین خیابان تولید مواد غذایی تا زمانی که من خواندن روزنامه بررسی یک رستوران محلی در چیانگ مای (Huen Phen) است که به نقل از آشپز کلاس جهانی و نویسنده, Anthony Bourdain عنوان کرد و گفت که “خود سالاد پاپایا در واقع بهترین سالاد, او تا کنون خورده است.” جالب است.

از آن به بعد من خورده ام آن را دارد و دستور داد آن را در سایر رستوران ها و ایستاده بود کنار خیابان فروشندگان در کوچه ها به عنوان آنها ساخته شده برخی از برای من. آن را همیشه بسیار خوب و من به یاد خط بزرگ که David Mamet نوشت: در Wag the Dog,”دو چیز وجود دارد من می دانم درست باشد. هیچ تفاوت بین خوب کیک میوه و کیک میوه بد است و جنگ در آلبانی.” همسر من به من می گوید که همه somtam خوب است اما وجود دارد برخی او را دوست دارد بیش از دیگران است.

بدون در نظر گرفتن که در آن شما خود را دریافت کنید somtam در تایلند چیزی که دوست دارم این است که همیشه آماده تازه و معمولا در قسمت جلو رستوران (یا پشت شیشه ای کوچک غرفه نشسته در خیابان سبد خرید.)

ملزومات اساسی هستند: از یک چاقوی تیز و یک قاشق و یک morter و دسته هاون. تهیه تاری است از آشپزی شعر.

پرتاب یک تعداد انگشت شماری از فلفل به morter و به خوبی پوند یا دو با دسته هاون به انتشار گرما. در جانشینی سریع اضافه کردن برخی از درشت خرد شده, گوجه فرنگی, یک خط تیره از شکر خوب چلپ چلوپ از سس ماهی (در دسترس در حال حاضر در اکثر شرقی بازار) یک قاشق آب لیمو میخک و یا دو سیر و (معمولا) برخی از MSG.

سس به پایان رسید با علاوه بر این از چند کوچک کل خرچنگ (پو) و برخی از شور تخمیر ماهی (balak.)

پوند و هم بزنید تا کبودی و مخلوط سس و سپس به سرعت ابگوشت سبزیجات بریده شده یک شرکت پاپایا سبز و اضافه کردن اسپاگتی اندازه قطعات به دم.

پوند و هم بزنید و برای آخرین بار به پژمردگی میوه سبز در سس. قاشق سالاد را در یک بشقاب و یا کاسه و آن را همواره به طور طبیعی نگاه ظریف است.

در حال حاضر برای واژگان به مطمئن شوید که آن را انجام داده است به طعم و مزه خود را. سفارش Somtam لائوس اگر شما می خواهید تند ترش مزه از balak (تخمیر ماهی.) Somtam تایلندی رنگی balak و می افزاید: بادام زمینی که من ترجیح می دهم.

“مای سای پو” به معنی نگهداری خرچنگ. “مای Pom Chulot” “هیچ MSG.” این somtam مبتدی باید بگویم “مای phet” به معنی “تند است.” من می خواهم به سفارش “phet مای mak” یا “بیش از حد تند است.” تنها جدی مازوخیست باید گفت “phet gadai” و باید پس از آن ناله و شکایت کردن در مورد آتشین درد که درست somtam معتاد اشتیاق.

داغ یا نه somtam مخلوط نرم و با واضح و شدید اما با کمال تعجب متعادل طعم شیرین و شور و ترش و تلخ در هر نیش.

[ad_2]