آب و هوا در پاکستان

[ad_1]

آب و هوا و پاکستان است که به طور کلی گرم و خشک در طول سال به جز مختصری طلسم باران در طول فصل موسمی و باران نور در بسیار کوتاه فصل زمستان است. آب و هوای این کشور به عنوان یک کل را می توان به چهار فصل:

1. زمستان از دسامبر تا اواسط ماه مارس

2. قبل از موسمی: اواسط ماه مارس تا ژوئن

3. موسمی: ماه جولای تا اواسط سپتامبر

4. پست موسمی:اواسط سپتامبر تا نوامبر

در حال حاضر من به بحث در مورد هر فصل در جزئیات.

1. فصل زمستان

فصل زمستان مجموعه در اوایل دسامبر. آن است که زیبا ترین فصل در دشت های کشور که در آن روزها کمی سرد با درجه حرارت در محدوده 21C ( 70 F) از طریق خارج کشور است. شب با این حال کمی سرد است. در ایستگاه تپه با این حال حداکثر دما در حدود 10 C ( 50 F ) وجود دارد و بارش برف نیز. فصل زمستان است و به طور کلی خشک و آفتابی و دلپذیر به جز کمی باران ناشی از غربی اختلال. غربی اختلال باران تحمل سیستم منشاء آن در دریای مدیترانه است. آن سفر تمام راه را از آنجا به پاکستان عبور در امتداد راه خود را از طریق اسرائیل, اردن, سوریه, عراق, ایران, افغانستان و در نهایت آن می رسد پاکستان است.

پس زمانی که آن می رسد پاکستان آن را در حال حاضر سفر بیش از 3000 متر و با داشتن ریختن بسیاری از آن باران در طول راه این دلیل است که پاکستان می شود باران در مقایسه با دیگر شهرستانهای ذکر شده در بالا. شهرهای نزدیک شدن به تپه مانند پایتخت اسلام آباد می شود بیشتر از آن در حالی که لاهور عمده صنعتی شهرستان می شود برخی از باران نیز می باشد. غربی اختلال عبور از طریق پاکستان به طور متوسط یک بار در هر 15 روز از ژانویه تا اواسط ماه مارس. شدت و طول مدت فصل زمستان است به طور مستقیم وابسته به غرب اختلال. در آن سال هنگامی که آن را کافی است و باران و سرما در فصل جوانی و زمانی که باران است و ناچیز, زمستان می شود قرارداد می دهد و راه را برای یک تابستان گرم است.

2. قبل از فصل باران های موسمی

توسط اواسط ماه مارس آن را به اندازه کافی داغ در دشت. درجه حرارت بودن حدود 90 F ( 32.2 C). پس از باران زمستان به تدریج کاهش دهد و هوایی بسیار خشک و دمای هوا به شدت افزایش می یابد به طوری که در اواسط مارس از آن است که به طور معمول بالای 100 ( 38 C) و هفته اول ممکن است درجه حرارت تا 110 F ( 43 C) باید انتظار می رود. خورشید می درخشد به عنوان درخشان به عنوان همیشه و بسیار گرم و خشک بادی ( به صورت محلی به نام لو ) ضربات بیشتر از زمان. گاهی اوقات جدا شده رعد و برق به ارمغان می آورد پایین متوسط به حدود 95F ( 35 C) و به ارمغان می آورد برخی از مقایسه امداد. همه پوشش گیاهی خشک شده بود.

گیاهان تحت شدید hygrothermal استرس است. انسان ها ترجیح می دهند برای انجام هر گونه فعالیت در فضای باز در صبح بسیار زود برای زودتر طلوع خورشید از درجه حرارت صعود به شدت. به طور کلی فصل خشک است با اندک بارندگی. از جمله درجه حرارت بالا در هنگام پایدار برای ماه ها با هم ایجاد یک کم فشار در دشت های پاکستان جذب رطوبت-لادن بادها (موسمی) از خلیج بنگال و دریای عرب است. پس از این فصل آماده سازی موسمی پس از آن به نام قبل از فصل باران های موسمی توسط هواشناسان. امور توصیف شده در بالا همچنان تا پایان ماه ژوئن هنگامی که موسمی می رسد با قدرت.

3. فصل باران های موسمی

کلمه موسمی می آید وپیش کلمه عربی mausim معنی آب و هوا. این رطوبت-لادن بادها تحمل کم تیره ابر پر از باران. در حالت عادی سال موسمی می رسد پاکستان در هفته برای اولین بار از ماه جولای و فعال باقی می ماند تا اواسط ماه سپتامبر هر چند اصلی ماه های ژوئیه و اوت. موسمی ورود باعث کاهش دما به طور قابل توجهی.به عنوان مثال شما هنگامی که موسمی حملات لاهور مرکز استان پنجاب متوسط می افتد از کمی بالاتر از 100 F (38 C) به حدود 80F ( 27 ج) ظرف مدت 24 ساعت.

موسمی با این حال یک برکت و رحمت مخلوط. از یک سو دما بطور قابل توجهی کاهش می دهد اما از سوی دیگر افزایش رطوبت به نحو تحملناپذیری سطوح بالا. قبل از موسمی رطوبت نسبی در محدوده سنی 20 تا 30 درصد در بعد از ظهر آن شدت بالا می رود به 70 تا 80 درصد پس از ورود بادهای موسمی است. در نتیجه افزایش در شاخص گرما و مردم احساس بسیار ناراحت کننده زمانی که خورشید به طور ناگهانی می آید از پشت ابر در بعد از ظهر یک سنگین downpour.

بنابراین الگوی کلی موسمی شبیه به این است: هنگامی که از آن باران آب و هوای خنک و دلپذیر در غیر این صورت گرم و شرجی. گاهی اوقات باران می افتد دو تا سه روز پی در پی و در موارد دیگر تقریبا کل از ماه می گذرد بدون هیچ گونه نشانه ای از باران. این شرایط ادامه بیشتر یا شدت کمتر تا اواسط سپتامبر هنگامی که باران های موسمی متوقف و آب و دوباره خشک می شود اما این بار خیلی داغ نیست.

4. پست فصل باران های موسمی

به عنوان نام نشان می دهد آن را به پیروی از فصل باران های موسمی. این شامل ماه های اکتبر و نوامبر و نیمی از ماه سپتامبر است. فصل بسیار خشک واقع است. در واقع آن را خشک ترین از چهار فصل است. پس هیچ موسمی از عبور از کشور در طول این دوره و همچنین هیچ نشانه ای از یک غربی مانند اختلال در زمستان, بنابراین آسمانی بسیار کم است. گاهی اوقات کل فصل می گذرد و بدون اثری از باران. پس از جو خشک است و آسمان روشن روز به طور کلی گرم و متوسط بودن حدود 100 F ( 38 C) در سپتامبر اما پس از اواسط ماه سقوط اندکی در درجه حرارت شب متوجه شده است.

در این فصل در پاکستان است که به خوبی شناخته شده برای آن مشخص شده تفاوت بین دماهای بالا و پایین آن خشکی و یکنواختی آن است. گاهی اوقات روز و شب درجه حرارت متفاوت با بیش از 15 درجه سانتیگراد ( 27 F). چنین سقوط از درجه حرارت در شب آنها را لذت بخش در حالی که این روزها همچنان گرم تا شروع ماه نوامبر هنگامی که در شب درجه حرارت نشان می دهد سقوط تدریجی. فصل است ایده آل برای هر گونه فعالیت در فضای باز و یا تابع پس احتمال هر گونه باران یا رعد و برق بسیار نادر است و گرما نیز آنقدر شدید است که قبل از فصل باران های موسمی. گاهی اوقات هنگامی که در موارد نادر یک باران سنگین سقوط آن را تسریع پیشبرد فصل زمستان که به طور معمول شروع می شود با آغاز ماه دسامبر است.

این است که در کوتاه مختصر طرح از آب و هوا از پاکستان است که نه جامع و نه کامل اما آن را می دهد یک ایده از چه نوع آب و هوا یکی باید انتظار در پاکستان که در یک تور کسب و کار و یا تعطیلات.

[ad_2]